REFERANSLAR

 • Toplam 68 Referans Listeleniyor.
 • web tasarım Menemen Belediyesi

  Menemen Belediyesi  Sektör : Kamu - Dernek

  Tarih : 28.12.2019 14:32:01

  Url : https://www.menemen.bel.tr/

  Menemen Belediyesi, güncel haber ve etkinliklerini takip edebilir, E-Belediye hizmetlerinden faydalanabilirsiniz. Projeler, Sosyal Çalışmalar, Belediyesi Hizmetleri ve Menemen' e dair en güncel bilgiler web sitesinde…


 • web tasarım Urla Belediyesi

  Urla Belediyesi  Sektör : Kamu - Dernek

  Tarih : 21.10.2017 11:32:52

  Url : http://www.urla.bel.tr/

  Urla çok eski bir yerleşim merkezi özelliğindedir. Tarihi M.Ö. 2000 yıllarına kadar uzanır. Urla'nın o devirlerdeki adı Klazomenai'dir. M.Ö. 2000 yıllarının sonlarında Ege göçleri sonucu, Dor'ların orta Avrupa içlerinden aşağıya, Yunanistan'a inmeleri ile Yunanistan'da oturan İon'lar Anadolu'ya geçerek İzmir Körfezi'nden Mandalya Körfezi'ne kadar uzanan bölgede yerleşmişlerdir. O devirlerdeki kargaşadan dolayı Anadolu'ya gelerek yeni kentler kurmuşlar. Hatta Hititler gibi büyük devletler bile bu kargaşadan etkilenmiştir. Bu bölgeye İonia adını vermişler. İon kolonizasyonu olarak adlandırılan bu olay, zamanla yayılmış ve Smynnaa (Eski İzmir) ve Phokaia(Eski Foça) Aiollerin elinden koparılıp alınmış ve birer İon kent devletine dönüştürülmüştür.


 • web tasarım Bayraklı Belediyesi

  Bayraklı Belediyesi  Sektör : Kamu - Dernek

  Tarih : 25.02.2017 15:24:58

  Url : http://www.bayrakli.bel.tr/

  İzmir ve çevresinin tarihi Cumhuriyet döneminde yapılan kazı çalışmalarıyla aydınlatılmıştır. Bayraklıda ilk kazı çalışmaları 1948-1951 yılları arasında Ankara Üniversitesi adına Prof. Dr. Ekrem AKURGAL tarafından başlatılmış ve aralıklarla sürdürülmüştür. Bu arkeolojik kazıların sonucu, İzmir tarihinin M.Ö.3000 yıllarına kadar dayandığını göstermektedir.


 • web tasarım Muğla Barosu

  Muğla Barosu  Sektör : Kamu - Dernek

  Tarih : 5.01.2017 09:58:32

  Url : http://www.muglabarosu.org.tr/

  1136 Sayılı Avukatlık Yasasının 1.maddesine göre, Avukatlık kamu hizmeti ve serbest bir meslektir. Avukat, yargının kurucu unsurlarından olan bağımsız savunmayı serbestçe temsil eder. Avukatlık Yasasının 2.maddesine göre Avukatlığın amacı; hukuki münasebetlerin düzenlenmesini, her türlü hukuki mesele ve anlaşmazlıkların adalet ve hakkaniyete uygun olarak çözümlenmesini ve hukuk kurallarının tam olarak uygulanmasını, her derecede yargı organları, hakemler, resmi ve özel kişi, kurul ve kurumlar nezdinde sağlamaktır. 1136 Sayılı Avukatlık Yasasının 76.maddesine göre, Barolar; avukatlık mesleğini geliştirmek, meslek mensuplarının birbirleri ve iş sahipleri ile olan ilişkilerinde dürüstlüğü ve güveni sağlamak; meslek düzenini, ahlakını, saygınlığını, hukukun üstünlüğünü, insan haklarını savunmak ve korumak, avukatların ortak ihtiyaçlarını karşılamak amacıyla tüm çalışmaları yürüten tüzel kişiliği bulunan, çalışmalarını demokratik ilkelere göre sürdüren kamu kurumu niteliğinde meslek kuruluşlarıdır.


 • web tasarım İzmir Barosu

  İzmir Barosu  Sektör : Kamu - Dernek

  Tarih : 28.10.2015 09:38:31

  Url : http://www.izmirbarosu.org.tr/

  Avukatların meslek örgütü niteliğinde "baro", 1924 yılında kabul edilen Muhamat Kanunu ile birlikte kurulmuştur. Ancak anılan kanunun kabulü ve baroların kurulmasından önce de avukatlar "Dava Vekilleri Cemiyeti" adı altında örgütlenmişlerdir ve baroların avukatlık meslek örgütü niteliğinde üstlendiği rol, bu dernekler eliyle yürütülmüştür.


 • web tasarım Balçova Belediyesi

  Balçova Belediyesi  Sektör : Kamu - Dernek

  Tarih : 5.03.2016 09:49:38

  Url : http://www.balcova.bel.tr/

  İlçemizin tarihi İzmir’in tarihi ile iç içe olup, tahminen 3000 yıllık bir geçmişe sahiptir. İlçenin ilk sakinleri bugünkü Narlıdere’nin deniz kenarında oturmakta idiler. O dönem denizlerden gelen korsan istilasından kurtulmak için bugünkü Balçova’nın kurulduğu eski Balçova köyüne göç ederek yerleşmişlerdir. O dönemde Ayesefit olarak kullanılan köyün adı, köy arazisinin büyük bir kısmının balçık olması nedeniyle Balçık Havi olarak değişmiş ve daha sonra ise bugünkü ismi olan Balçova adını almıştır.Çeşitli medeniyetlerin yer aldığı Balçova’da bugün Romalılardan kalma Agememnon Kaplıcaları ve Yunanlılardan kalma bir su kuyusu ve mahzeni bulunmaktadır.


 • web tasarım Manisa Barosu

  Manisa Barosu  Sektör : Kamu - Dernek

  Tarih : 14.11.2017 17:58:36

  Url : http://www.manisabarosu.org.tr/

  Sicil defterlerine göre, 1924 yılında çıkarılan Muhamat Kanunu gereğince, teşkil olunan Baro' da, ilk 7 üyenin kayıt tarihi 1/5/1341 'dir. Bu miladi takvimde 1 Mayıs 1925 yılına tekabül etmektedir. İlk Baro Başkanı kimdir, sorusunun yanıtı ise, şimdilik belli değil. Büyük bir olasılıkla, Avukat İsmail Hakkı GÖKMEN veya Avukat Kamil AKSOY'dur. Ama sağlıklı belgeler, ilk kez 3499 sayılı Avukatlık Yasasıyla tutulmaya başlandığından, 1939 yılına kadar olan dönem hakkında, sağlıklı bir yargıya varmak mümkün olamamaktadır. Ama 1939'dan itibaren elde edilen bilgiler, sağlıklıdır


 • web tasarım Nar Restaurant Kafe

  Nar Restaurant Kafe  Sektör : Kamu - Dernek

  Tarih : 6.09.2017 12:32:52

  Url : http://www.narbel.com.tr

  Nar Restaurant açıldıktan kısa bir zaman sonra ahlaklı mutfak anlayışı, porsiyonlarında sunduğu tazelik, lezzet ve mevsimselliğin öne çıktığı yemekleri, içecekleri ve keyifli ortamıyla kendi kitlesini oluşturdu.


 • web tasarım Hemenvilla.com

  Hemenvilla.com  Sektör : Turizm

  Tarih : 22.01.2019 12:49:21

  Url : https://www.hemenvilla.com/

  www.hemenvilla.com bir Hemen Villa Turizm İnşaat Sanayi ve Ticaret Limited Şirketi ve Job König GmbH & Co.KG firmasının ortak kuruluşudur. Villa kiralama sektöründe direkt satış portalı olarak kullandığı web adresi www.hemenvilla.com internet sitesidir. Bu web sayfasının daha değişik dillerdeki versiyonları yapım aşamasındadır. Yabancı yatırımcının Türkiye'deki yatırımı için yaşadığı ülkede kredi sağlayan ve uluslararası kredi kuruluşları tarafından yetkilendirme belgesine sahip olan Job König GmbH & Co KG firmamız aynı anda Uluslararası Gayrimenkul ve Finans sektöründe hizmet vermektedir.


 • web tasarım Konak Belediyesi

  Konak Belediyesi  Sektör : Kamu - Dernek

  Tarih : 27.10.2015 16:52:21

  Url : http://www.konak.bel.tr

  9 Temmuz 1984 tarihli Resmi Gazete'de yayımlanan 3030 Sayılı Büyükşehir Belediyeleri'nin yönetimi hakkında kanun hükmünde kararnamenin değiştirilerek kabulü hakkında kanun yürürlüğe girmesiyle Konak Belediyesi 1984 yılında Merkez İlçe belediyesi olarak kurulmuştur. 04/07/1987 tarihli Resmi Gazete'de yayımlanan 3392 Sayılı 103 İlçe Kurulması Hakkında Kanun ile Merkez İlçe Belediyesi Konak Belediyesi olarak değiştirilmiştir.


 • web tasarım Narlıdere Belediyesi

  Narlıdere Belediyesi  Sektör : Kamu - Dernek

  Tarih : 28.10.2015 09:18:54

  Url : http://www.narlidere-bld.gov.tr/

  Narlıdere'nin 1950'li yıllarda İzmir İli merkez ilçesine bağlı muhtarlık ve merkezinin Aşağıköy olduğu bilinmektedir. Narlıdere Belediyesi Aşağıköy'de 1962 yılında kurumuş ve ilk kaymakamı Kemal Bey'dir. 17 Kasım 1963 yerel seçimlerini Ali Fuat Çetinkılıç kazanarak 1977 yılına kadar belediye başkanlığı görevini sürdürmüştür. 1977 yılında yapılan yerel seçimde ise İhsan Erbakış belediye başkanlığını kazanmış ve 12 eylül 1980 askeri darbesine kadar görevde kalmıştır. Askeri darbe sonucu Erbakış görevden alınarak, Narlıdere İzmir Belediyesine bağlı şube haline dönüştürülmüştür.


 • web tasarım Balçova Kent Belleği Merkezi

  Balçova Kent Belleği Merkezi  Sektör : Kamu - Dernek

  Tarih : 6.09.2016 12:36:25

  Url : #

  Balçova Belediyesi Kent Belleği Müzesi içersindeki kiosklar için geliştirilmiş yazılım sayesinde müze ziyaretçileri balçova ve müze hakkında geniş bilgiye ulaşabilmektedir.


 • web tasarım Balçova Parklar Haritası

  Balçova Parklar Haritası  Sektör : Kamu - Dernek

  Tarih : 6.09.2016 13:06:53

  Url : http://www.balcova.bel.tr/parklarharita/Parklar.aspx

  Balçova Parklar Haritası ilçedeki tüm parkların harita üzerinden görüntülenmesini sağlamaktadır.Balçovalılar parkların İsim yapım yılı gibi bilgilerine ulaşabilmektedirler.


 • web tasarım Artı Hukuk Bürosu

  Artı Hukuk Bürosu  Sektör : Hukuk

  Tarih : 19.11.2015 15:52:20

  Url : http://www.artihukukburosu.com/

  Hukuk Büromuz 16 Ocak 2009’da Av. Güntekin Aydın ve Av. M.Şükrü Ohan tarafından kurulmuştur. Deneyimli ve her biri alanında uzman avukatları, genç ve sürekli gelişime açık takip destek çalışanları, ekip çalışmasına dayalı, çözüm odaklı, sistematik ve sonuca dönük üretken yapısıyla Artı Hukuk Bürosu, kurumsal ve bireysel tüm müvekkillerine en iyi hukuki hizmeti vermektedir. Ofisimiz özellikle İzmir ili ve Ege Bölgesi başta olmak üzere tüm Türkiye’de, özellikle taşınmaz ve araçların cebri icra satışları, kurumsal ve bireysel alacakların tahsiline yönelik icra ve iflas hukuku, bankacılık ve finans hukuku, sözleşmeler ve borçlar hukuku, ticaret hukuku, şirketler ve kooperatifler hukuku, iş ve sosyal güvenlik hukuku, taşınmaz hukuku ve diğer alanlarda yasal takip, dava ve hukuki danışmanlık hizmetlerini bir arada sunmaktadır.


 • web tasarım Ecir Turizm

  Ecir Turizm  Sektör : Turizm

  Tarih : 22.04.2016 10:33:11

  Url : http://www.ecirturizm.com.tr/

  Ecir Turizm Seyahat acentası 1990 yılından beri Hac ve Umre ibadetini yerine getirmek isteyen vatandaşlarımıza yurt içinde ve yurtdışında çok kapsamlı bir hizmet vermekte, Allah'ın misafirleri olan dünyadaki mazlum müslümanların dua elçilerine, Kur'an ve Peygamber efendimizin Sünneti ışığında yardımcı olarak rehberlik etmektedir.


 • web tasarım Gama Zemin

  Gama Zemin  Sektör : İnşaat

  Tarih : 14.03.2016 12:03:37

  Url : http://www.gamazemin.com.tr/

  Gama Zemin Sondaj Mühendislik Hizmetleri; bugüne kadar çok sayıda otoyol, köprü, viyadük, tünel, rıhtım, liman, havaalanı, demiryolları, endüstriyel tesisler, baraj, enerji santralleri ve yakıt depolama tesisleri, alışveriş merkezi ve ofis yapıları, spor yapıları, kültürel faaliyet yapıları, arıtma tesisi, katı atık depolama sahası, toplu konut, yüksek yapılar vb. inşaat projelerinde, zemin ve temel mühendisliği, proje ve uygulamalarını gerçekleştirmiş, jeolojik-jeoteknik etüd çalışmalarını ve geoteknik projelendirmelerini yürütmüştür.


 • web tasarım Knight & Bride

  Knight & Bride  Sektör : Moda

  Tarih : 4.04.2016 12:15:45

  Url : http://www.knightandbride.com/

  Knight & Bride yüksek prestijli Türkiye ve İtalya’da faaliyet gösteren, hedefi; genç, modayı takip eden alternatif gelin adaylarına hizmet vermek olan bir gelinlik markasıdır. Geniş ürün yelpazesiyle Knigh&Bride doğal güzelliği, abartısız çekiciliği arayan ve sıkı bir moda anlayışı olan gelin adaylarının ilgisini çekmeyi amaçlamaktadır.


 • web tasarım Trendworld

  Trendworld  Sektör : Moda

  Tarih : 14.02.2016 12:28:29

  Url : http://www.trendworld.com.tr/

  In this globalizing world it is very essential to fulfill the customers’ requests but it is even more important to motive them. Any service that we provide are beyond customers' expectations but rather giving them inspiration. That's why I believe,we are far more different from the mainstream textile agencies from the way our capacity and willingness to supply anything related to textile.


 • web tasarım Fen Bilimleri Bostanlı Temel Lisesi

  Fen Bilimleri Bostanlı Temel Lisesi  Sektör : Eğitim

  Tarih : 11.02.2016 12:51:18

  Url : http://www.fenbilimleribostanli.com/

  1964 yılında kurulan Fen Bilimleri, ülkemizin ilk üniversite hazırlık kurumudur.Fen Bilimleri Dershanesi kurulduğundan beri her yıl, öğrencilerinin sınavlarda elde ettiğibaşarılarıyla ve Türkiye dereceleriyle dershanecilikte başarının, disiplinli çalışmanın ve kurumsal kimliğin marka değeri olmuştur.


 • web tasarım Geçvan İnşaat Lafarge Dalsan

  Geçvan İnşaat Lafarge Dalsan  Sektör : İnşaat

  Tarih : 11.07.2016 17:02:55

  Url : http://www.gecvan.com/

  2008 yılında kurulan Gecvan İnşaat, başarılı geçmişiyle Türkiye'nin önde gelen şirketleri arasında yer almakta inşaat ve hizmet sektöründe bölgesel lider olma vizyonuyla hareket etmektedir. Gecvan İnşaat; yapı malzemeleri, inşaat, çatı sistemleri, gayrimenkul geliştirme sektörlerinde faaliyet göstermektedir.


 •  1 2 3 4 
SOSYAL MEDYA